פרגולות יוקרתיות – כל מה שצריך לדעת 

מה הופך פרגולה לפרגולה יוקרתית? האם אלו הם חומרי הגלם מהם עשויה הפרגולה? האם זה הגודל שלה או העיצוב שלה? האם אלו הם מערכות חשמליות, חכמות ואוטומטיות המשולבות בה? ובכן, התשובה היא כנראה שכל התשובות נכונות ואם אתם רוצים ליהנות מכל זה, אתם רוצים למקד את החיפוש שלכם סביב פרגולות יוקרתיות אצל ספקים שיודעים בדיוק מה זה אומר ויודעים גם לעמוד בסטנדרטים הנדרשים בבניית פרגולות יוקרה.

 

צל קריר ואוויר פתוח 

פרגולות הן מבנים קלים במיוחד שתפקידם לספק צל ומחסה מפני שמש, גשם ורוח. הן מורכבות בדרך כלל ממספר עמודים אנכיים העשויים מאלומיניום או מתכת המחוברים בראשם לקורות אופקיות. בין הקורות ישנן רווחים המאפשרים מעבר של אור ואוויר.

הפרגולות נפוצות מאוד בחצרות וגינות בתים, כמו גם במרפסות, מסעדות ובתי קפה. הן משמשות לרוב כאזורי ישיבה נעימים, ולעיתים אף לאחסון ציוד או לשימושים אחרים. הפרגולות מאוד נפוצות באקלים ים תיכוני בשל יכולתן לספק צל נעים גם בחודשי הקיץ החמים ולתת מענה גם בחודשי החורף.

יתרונות בולטים של פרגולות הן היותן מבנים קלים להקמה, הנאה מלאה בחודשי הקיץ והחורף, יכולת לעצב אותן בסגנונות שונים. ניתן לשלב גם אלמנטים משניים כמו זרימה של מים, תאורה ומוסיקה, המוסיפים לאסתטיקה של הפרגולה.

 

למה אתם יכולים לצפות כשאתם מזמינים פרגולה יוקרתית?

פרגולה היא בסך הכל מבנה מאוד פשוט המבוסס על קונסטרוקציית אלומיניום או פלדה וקירוי עליון. יחד עם זאת, את המבנה הפשוט הזה אפשר לבנות בשלל עיצובים וגדלים, משלל חומרי גלם ועם שלל תוספות שמיועדות כולן לשפר את האווירה בסביבת הפרגולה ואת הפונקציונליות שיודעת הפרגולה להציע לנו. כך למשל, פרגולות יוקרה יכללו בדרך כלל מנגנון חשמלי שמאפשר לנו להניע את משטח הקירוי בהתאם לזווית ממנה קורנת השמש, לפרוש את המשטח או לקפל אותו, באופן חלקי או מלא, בהתאם לרצון שלנו לאזן בין זרימת אוויר והצללה. מנגנון כזה יכול להתחבר גם למערכת בית חכם ולהפעיל את משטח הקירוי באופן אוטומטי בהתאם לשעה ובאמצעות חיישני אור וחושך. אבל בזה לא מסתיים האפיון של פרגולות יוקרתיות.

 

מאפייני איכות של פרגולה יוקרתית

ישנם מספר פרמטרים עליהם ניתן להצביע כאשר רוצים לאפיין פרגולה יוקרתית:

  • חומרי גלם – פרגולות יוקרה חייבת להיות מורכבת מחומרי גלם משובחים. בדרך כלל היא תוקם מאלומיניום או פלדה, אך ניתן למצוא גם פרגולות עץ יוקרתיות. חומר הגלם האיכותי מספק לפרגולה עמידות לאורך שנים ארוכות.
  • איכות בניה – את חומר הגלם צריך לדעת כיצד לעבד, ולכם גם לאיכות הבניה יש חשיבות מכרעת. על הבנייה להיות מדויקת, קפדנית וחזקה. גם מאפיינן זה תורם לאורך החיים של הפרגולה הסופית.
  • שילוב רכיבים טכנולוגיים – ניתן למצוא בפרגולות יוקרה מערכות חימום וקירור, תאורת LED מובנית, מערכות שמע ואביזרי חשמל שונים. בנוסף, קיימים כיסויים אוטומטיים הנפתחים וסוגרים בהתאם למזג האוויר.
  • התאמה אישית – ההתאמה ללקוח חשובה מאוד. תהליך ההתאמה עשוי לייקר מעט את המחיר, אך לתרום ליוקרה הסופית של הפרגולה.

 

פרגולות יוקרה – תהליך בניה 

תהליך הבניה עשוי להשתנות ממקרה למקרה ובהתאם לצרכים השונים, אך לרוב הוא צפוי לכלול את השלבים הבאים:

  • תכנון – ראשית מתכננים את הפרגולה לפי צרכי הלקוח, גודל המתחם הזמין ותנאי הסביבה. בוחרים חומרי גלם, סוג העמודים, פריסת הקורות ומיקום הכניסות. מכינים שרטוט מפורט ככל הניתן.
  • הכנת השטח – מנקים את השטח ומסמנים עם סרט דביק ויתדות את הנקודות בהן רוצים למקם את העמודים. בודקים שאין תשתיות מתחת לפני הקרקע. לעיתים יש צורך ביציקת בסיסי בטון לעמודים.
  • ציוד וחומרים – מביאים את כל החומרים הנדרשים כמו עמודים, קורות עץ/מתכת, ברגים, אומים וכלי עבודה. מוודאים שהכמויות מספיקות להשלמת הפרויקט.
  • בנייה – כעת ניתן לגשת לתהליך הבנייה עצמו. יש לבצע את הבנייה בזהירות ועל פי התוכנית המפורטת, יש לוודא כי הדברים נעשים בדיוק מקסימלי על מנת להגיע לתוצאה סופית מיטבית.
  • גימורים – לאחר סיום הבנייה ווידוא תקינות של הפרגולה, ניתן לבצע גימורים סופיים כמו; צביעה סופית לאחר העבודה, והתקנה של תוספות דקורטיביות, תאורה, כיסויים וכולי.

חשוב לציין שמומלץ להזמין פרגולה מקבלן מקצועי ומנוסה על מנת להבטיח בניה איכותית ובטיחותית.

 

איכות, עיצוב ואווירה

פרגולות יוקרתיות הן בעיקר פרגולות שהמראה שלהן והישיבה בצילן מספקים לנו תחושה של יוקרה, של איכות ושל מותרות. הן תהיינה עשויות בדרך כלל מעץ או אלומיניום, הן תהיינה גדולות ורחבות ידיים, הן תהיינה מעוצבות בצורה ייחודית עם ריהוט גן ייחודי והן תמיד תהיינה בנויות מחומרי הגלם הטובים ביותר וברמת הביצוע הגבוהה ביותר. המשמעות היא, שמעבר לפרגולה עצמה, אתם גם רוצים למצוא את אנשי המקצוע שיודעים לעבוד עם יוקרה – וכן… יש דבר כזה.

חברת קרן אור הצללות בע"מ מתמחה בייצור והתקנה של מגוון פתרונות צל וקירוי ובכלל מציעה את האפשרות של הזמנת פרגולות יוקרה בהתאמה אישית על פי העדפות הלקוח. באתר האינטרנט של החברה תוכלו למצוא פרטים נוספים על הפרגולות שלנו, וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 073-3743355 בכל שאלה שמעסיקה אתכם בנושא. נשמח לשרת אותכם.

צור קשר

דילוג לתוכן