דק סינטטי מחיר

עד לפני מספר שנים, לא רק שלא היו חומרי גלם איכותיים לבניית דקים בישראל, גם המודעות לבניית דק, לכשעצמה, עוד הייתה בחיתוליה. אז, מי שרצה לבנות דק (בכוחות בעצמו או באמצעות שירותיה של חברה המתמחה בבניית דקים), נאלץ ללמוד בוטניקה לעומק, כדי להכיר את כל סוגי העצים הקיימים לבניית דקים, על כל יתרונותיהם וחסרונותיהם. החסרונות, לעיתים קרובות, התגלו רק מאוחר יותר, שנה או פחות מכך לאחר סיום הנחת הדק. הצורך בטיפול שוטף מתמיד, כמו גם חסרונות נוספים (כמו אי עמידותם של עצים מסוימים למדרך אדם או להזזת ריהוט בצורה אופטימאלית) הפכו את כל עניין הדקים לרולטה, שבמרבית המקרים, למי שאינו איש מקצוע, אין מה להסתכן בה. עם התפתות הטכנולוגיות השונות, הפציעו בשוק גם דקים סינטטיים, שיתרונותיהם מנצחים גם את יתרונות העץ העמיד ביותר. כאשר מדברים על דק סינטטי, השוואת מחירים, נדרשת, כמו בכל תחום.

דק סינטטי – השוואת מחירים מול דקים מעץ? חשוב לזכור!

כשאנחנו מדברים על דק סינטטי, מחיר הוא רק אחד מהגורמים החשובים אותם יש לקחת בחשבון. למרות שכאורה, אמנם, אין תחליף למראהו הייחודי של העץ, דקים עשויים חומרים סינטטיים מספקים מראה דומה מאד. נוסף לכך, לצידם עומדים מספר יתרונות על פני הדקים העשויים עץ. היתרון הראשון, הוא, כמובן, העמידות. החומרים הסינטטיים עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר ובפני שאר הצרות איתם מתמודדים הדקים שבאוויר הפתוח. היתרון השני הוא אחידותם של הלוחות – בעוד לוחות העץ, לרוב, אינם אחידים, הייצור המתועש של לוחות סינטטיים מבטיח להם מראה אחיד. היתרון השלישי הוא המגוון הרחב של צבעים, טקסטורות וצורות, המאפשרים התאמה טובה יותר של הדק לסביבות הבית. והיתרון העצום האחרון, הוא כי מדובר בתחזוקה מינימאלית – זוכרים את כל עניין התחזוקה השוטפת שמצריכים דקים העשויים מעץ טבעי? ובכן, תשכחו מהם! דק סינטטי אינו מצריך אף אחת מפעולות התחזוקה האלו!

ועכשיו – ה"חסרון"…

חסרונו העיקרי של דק סינטטי – מחיר. כאשר אנחנו מדברים על דק סינטטי מחיר למטר גבוה יותר ממחירו של מטר עץ טבעי לדק. יחד עם זאת, דק סינטטי מחיר מבצע מאפשר לכם להוזיל באופן ניכר את העלויות הכרוכות בבניית הדק העמיד שלכם. אולם, חשוב לזכר, כי כשאנחנו מדברים על דקים סינטטים מחירים הם פונקציה יחסית. כלומר, בהתחשב בכך שאין לכם צורך להשקיע כל מאמץ בתחזוקה שוטפת והמדובר בדקים שיכולים להישאר יפים ורעננים הרבה שנים לאחר שדקים מקבילים מעץ כבר יתבלו וישחקו, ניתן לומר, כי כשאנחנו שוקלים בניית דקים סינטטיים, מחיר גבוה (יחסית לחלק מסוגי העץ) בסופו של דבר, משתלם לטווח הרחוק יותר.

מאות הדקים שהקימו אנשי המקצוע של חברת קרן אור הצללות בע"מ, תוך הקפדה על איכות חומרי הגלם, על בסיס ידע מקצועי רחב ובשימוש בכלים מתקדמים, מאפשרים לנו להבטיח כי גם הדק שלכם יהיה הצלחה!

צור קשר

דילוג לתוכן