דקים מעץ – מחירים ונתונים נוספים

את חומרי הגלם מהם מייצרים דקים, ניתן לחלק, סכמטית ובאופן גס, לשני סוגים – עץ טבעי ודקים סינטטיים. בעוד שלדקים סינטטיים יתרונות משלהם, עבור אנשים מסוימים, בעיקר כאלה שתקציבם מוגבל, דקים סינטטיים נחשבים מחוץ לטווח התקציב. לעומת זאת, כאשר המדובר על דקים מעץ, מחירים (ועוד מספר יתרונות) יכולים להוות זרז לבחירה ללכת על בניית דקים מעץ ולא דקים סינטטיים. הבחירה בין דקים מעץ לדקים העשויים מחומרים סינטטיים, אמנם יכולה להישען אך ורק על עניין המחיר, אולם ישנם גורמים נוספים שבהם יש להתחשב, בטרם תחליטו לבחור בין שני הסוגים העיקריים הללו, וגם, אם תחליטו על דק מעץ, על סוג העץ שתרצו.

דקים מעץ – מחירים ונקודות נוספות להתייחסות

קיימים מספר סוגי עצים שנפוצים בבניית דק עשוי עץ טבעי. העץ הראשון הוא עץ האורן. מחירו הנמוך של דק עשוי עץ אור, כמו גם נוחות בעבודה ובהרכבה מהווים את היתרונות הבולטים של עץ האורן, והופכים אותו לפופולארי שבין סוגי העץ. מצד שני, דק עשוי עץ אורן נחשב לעמיד פחות מדק העשוי מחומרים אחרים. קיימים סוגים של עץ אורן המשמש לבניית דקים, כשכמובן, מחירו של כל דק משתנה על פי איכותו של סוג עץ האורן המשמש בבנייתו. עץ איפאה הכהה – עץ קשיח ובעל עמידות גבוהה לשריטות ולשחיקה, יחסית לסוגי העץ האחרים, הוא אינו דורש תחזוקה שוטפת מרובה מראהו ייחודי, ומחירו הממוצע – בהתאם לכך. עץ קומרו האדמדם – בדומה לאיפאה, גם הקומרו מגיע מדרום אמריקה. הוא נחשב לחזק ולעמיד מאד ומצריך תחזוקה שוטפת של כארבעה טיפולים לאורך השנה. הטיק הבורמזי – הטיק מגיע ממספר מקומות ברחבי העולם, אולם הטיק הבורמזי נחשב לאיכותי מכולם. מחירו יקר במיוחד, אולם, במקים מסוימים, עמידותו, אורך החיים שלו ויופיו הייחודי נחשבים ליתרונות שעשויים להצדיק את הבחירה בו, חרף מחירו הגבוה.

מאחורי אנשי המקצוע של חברת קרן אור הצללות בע"מ ניסיון בתכנון, עיצוב ובניית מאות דקים מסוגי העצים השונים הקיימים כיום בשוק. ניסיון זה מאפשר לנו לסייע לכם לא רק בביצוע העבודה ובהרכבת הדק, אלא גם מאפשר לנו לעמוד לרשותכם בעת בחירת סוג העץ המתאים לדק שלכם!

צור קשר

דילוג לתוכן