בניית פרגולת עץ

מזג האוויר הישראלי, מאפשר ישיבה נעימה בגינה כמעט בכל ימות השנה ולכן במרבית הבתים הפרטיים בישראל ואף בבניינים רבים נבנות פרגולות שמאפשרות הגנה מקרני השמש החזקות בימי הקיץ החמים ומונעות להירטב מהגשם בימי החורף. פרגולה בהגדרתה היא מבנה ללא קירות שנתמכת ע"י עמודים או תלויה באוויר באמצעות כבלים ממתכת. היא תוספת משמעותית לבית ופעמים רבות הישיבה בצילה הופכת למקום מפגש מרכזי של בני הבית ומקום נעים לארוחות ערב משותפות. היתרון הגדול של פרגולה הוא התוספת הגדולה לשטח הבית ללא כל צורך בהיטלי בנייה או תוספת לארנונה.

מהן הסיבות לבניית פרגולת עץ בגינה או במרפסת?

פרגולת עץ משתלבת באופן טבעי עם הגינה והחצר. העץ הינו חומר טבעי אשר משמש את האדם מאז שחר האנושות לבנייה, כאשר בונים את הפרגולה מעץ, הפרגולה מעניקה לבית מראה כפרי וחמים. העץ נחשב לחומר גלם נוח מאד לעיבוד ולעבודה וניתן להגיע לתוצאות מרהיבות במהירות גדולה, את הפרגולה ניתן לעצב בעיצובים שונים עפ"י דרישות הלקוח. ניתן להשתמש בסוגי עץ שונים, גימורים שונים וכמובן ניתן להתאים את הפרגולה לכל גודל שחפצים בו.

מהם השלבים בבניית פרגולות עץ בבית או בדירה?

בניית פרגולה עץ, אינה מורכבת מאד אך דורשת תכנון מקדים (מדידת השטח, בחינת הקרקע והשטח ושרטוט תוכניות עבודה). על מנת שהלקוח יקבל בדיוק מה שהוא רוצה יש להתחשב בהיבטים הנדסיים שונים, להסביר לו באופן מקיף את האופציות השונות לביצוע ולהראות באופן פיזי את חומרי הגלם השונים. יתרון גדול בבנית פרגולות מעץ הוא הפשטות והקלות היחסית שבה בונים את הפרגולה.

  • לאחר שלב התכנון ובחירת החומרים הרצויים, יש לצקת יסודות באדמה עבור העמודים. מכיוון שהבטון צריך להתייבש, שלב זה לוקח יומיים שלושה והוא השלב הארוך ביותר בבניית פרגולה.
  • השלב הבא הוא הקמת העמודים – העמודים צריכים לשאת את משקל הפרגולה ולפיכך יש להקפיד שהם לא דקים מדי.
  • קורות השלד – בשלב זה, מחברים בין העמודים ויוצרים את המבנה הכללי של הפרגולה. קורות אלו מהוות תשתית לנשיאת הגג וחיפוי הגג.
  • קירוי – ישנם חומרי גלם רבים לקירוי הגג: הוא יכול להיות מורכב מסרגלי הצללה, רשתות הצללה מעץ, במבוק דק או במבוק עבה.
  • חיפוי – מעל לקירוי האסתטי, רצוי מאד להשתמש באחד מחומרי הקירוי הבאים: פוליגל, סנטף, פוליקרבונט או זכוכית.

בשנים האחרונות, חלה עלייה חדה במספר הלקוחות שמבקשים לבנות פרגולה עם גג הזזה חשמלי מותאם. מה שמאפשר שליטה נוחה גל מידת האור הנכנסת לפרגולה או הגנה מפני הגשם. כמו כן אוהבים לשלב חומרי גלם נוספים בתכנון הפרגולה כמו: אלומיניום, פוליגל, בד וזכוכית.

אם אתם מתעניינים בבניית פרגולות מעץ לביתכם ומעוניינים לשמוע הסברים נוספים על האפשרויות השונות, צרו איתנו קשר בטלפון: 053-2707344  או בטלפון: 050-7877709 או צרו קשר כאן. חברת קרן אור הצללות בע"מ הינה חברה בעלת ניסיון ומוניטין, בשלושים השנים האחרונות סיפקנו שירות מעולה ללקוחותינו שנהנים מיחס אישי ומקצוענות ללא פשרות.

צור קשר

דילוג לתוכן