בניית דק בגינה – מה רצוי שתדעו?

בעשורים האחרונים, הניסיון שלנו לחקות את ארה"ב (האחות ה"גדולה") ניתק מהחיקוי, קיבל אישיות משל עצמו ופיתח כמה טרנדים מבריקים במיוחד, שעומדים בזכות עצמם, מבלי שאף אחד זוכר שהם החלו כניסיון לחיקוי. אנחנו רואים את התופעה בעיקר בתחום הבניה ועיצוב הבית, למשל, כל עניין בניית דק בגינה. בניית דקים לגינה היא אחד הטרנדים ה"מאומצים" שצברו תאוצה, וכיום, כמעט כל בית או דירה צמודת קרקע שמחים להתהדר בדק משלהם, שמספק, בצד השימושיות שלו במניעת כניסת לכלוך לבית, גם מקום לישיבה בשעות אחר הצהריים הנעימות וגם, כמובן, מהווה אלמנט עיצובי חשוב ביצירת הרושם החיצוני הכולל של הבית, יחידת הדיור או דירת הגן. כמובן, שגם בנושא בניית דק, מחיר מהווה קריטריון משמעותי בהחלטה על סוג הדק הנבחר, גודלו וכן הלאה.

בניית דק – מחיר ושאר ירקות

כאשר אנחנו מדברים על בניית דק, מחיר למטר יכול לתת לנו אינדיקציה טובה למדי לסוג העץ המוצע לנו. אבל, יתרה מכך, יחד עם סוג העץ מגיעים גם עמידותו בפני פגעי מזג האוויר, רמת השחיקה והפגיעות שלו למדרך אדם ולהזזת חפצים עליו, וגם, לא פחות חשוב, לתת לכם מושג כלשהי על רמת התחזוקה השוטפת אותה תצטרכו לתת לדק שלכם. לכן, את עניין בניית דק בגינה רצוי להשאיר בידיהם של מקצוענים המתמחים בכך. או, לכל הפחות, אם אתם כבר מתכוונים להתעקש ולנסות לבצע זאת בכוחות עצמכם, להתייעץ בשלב התכנון עם יועצים מקצועיים השולטים בחומר ומסוגלים לכוון אתכם לחומרים הנכונים ולשיטת הבניה הנכונה.

מדוע רצוי להשאיר את בניית הדק בגינה למקצוענים?

כן, אנחנו יודעים שברוח ה-DIY השורה כיום, כולם בטוחים שהם מסוגלים לעשות הכל טוב יותר מאנשי מקצוע, ובעלויות נמוכות בהרבה. אבל, ישנם תחומים מסוימים בהם הנחת היסוד הזו עלולה להכניס אתכם למצבים בעייתיים במקצת. ואם נהיה לגמרי כנים וישירים – בניית דק בגינה היא אחד מהפרויקטים הללו, שאליהם לא כדאי להתקרב, אם אין לכם את הידע והכלים המתאימים לביצועם!

אנשי המקצוע של חברת קרן אור הצללות בע"מ כבר הקימו מאות דקים עבור מאות לקוחות מרוצים. איכות חומרי הגלם, הידע המקצועי והכלים המתקדמים בהם אנחנו עושים שימוש, הופכים כל דק שלנו להצלחה בטוחה!

צור קשר

דילוג לתוכן